Články a videa v sekci Zaujímavosti

Nasýtené tuky a ich výhody pre ľudský organizmus

access_time08.marec 2020remove_red_eye35chat_bubble_outline0

Tuky patria tak ako bielkoviny a sacharidy do pestrého jedálnička bez ohľadu na to či chudneme alebo priberáme. O tukoch v strave sa už popísalo veľa a každý vie, že existujú tzv. dobré a zlé tuky. Za zdravé tuky sa považujú najmä nenasýtené, ktoré sú rastlinného pôvodu a mali by tvoriť ..

Veľkonočné sviatky skrývajú v sebe tradíciu, ale aj duchovno

access_time03.marec 2020remove_red_eye51chat_bubble_outline0

Magické čaro Veľkej nociVeľká noc bola oddávna symbolom prebúdzajúceho sa života, sily, plodnosti, ale aj duchovnej kontemplácie. Na Slovensku boli vždy tieto sviatky bohaté na tradície a zvyky, z ktorých sa mnohé zachovávajú dodnes. Hovorí sa, že by sme mali poznať minulosť, aby sme si vedeli ..

5 jednoduchých krokov ako obmedziť odpad v domácnosti

access_time03.marec 2020remove_red_eye40chat_bubble_outline0

Jednorázové sáčky a tašky– poznáš toho človeka, ktorý si každý kus ovocia dá do osobitného sáčku? A potom ešte aj chladené, mrazené, roztrhnuteľné a pre lepšiu manipuláciu aj maličké veci? Alebo si ním práve ty? ???? Vieš si predstaviť, aké by to pre našu planétu bolo, keby sme prestali ..

Krása je out, ženy chcú Tarzanov!

access_time03.marec 2020remove_red_eye53chat_bubble_outline0

A už vidím, ako sa 82% mužov, čo nás čítajú, uvelebilo s úsmevom pohodlne do kresla a ten zvyšok metrosexuálov začal prehodnocovať svoj život a pobudnutie na tomto webe. Je to tak páni, štúdie a štatistky dokázali, že množstvom gélu na vlasoch sa nezvyšuje možnosť ulapenia samičky... šok.Ak ..

Ide o vysoko užitočný domáci prostriedok proti zadržiavaniu vody v otaktiež na omoc pri zbavovaní sa brušného ..

access_time02.marec 2020remove_red_eye32chat_bubble_outline0

Nekončiace zdravotné prínosy zázvoru boli známe starovekým Číňanom už odpradávna. Moderný svet postupne začína tiež spoznávať jeho úžasné vlastnosti.Zázvor je napríklad plný draslíka a mangánu, ktoré sú zodpovedné za správnu činnosť srdca. Zdravotné účinky zázvoruAk chcete zostať ..

Kremik

access_time02.marec 2020remove_red_eye31chat_bubble_outline0

Doplnok výživy pre ženySilica (kremík) sa nachádza v chrupkách, kostiach, nechtoch a vlasoch. Každá tableta obsahuje 11 mg ľahko sa strebávajúceho kremíka v prírodnej forme na rastlinnej báze. Kremík sa právom volá ako „stavebný kameň prírody“.Kremík je veľmi dôležitý pre vývoj kostí a ..

9 spôsobích vlastností, prečo je dobré piť teplú vodu s citrónom

access_time02.marec 2020remove_red_eye41chat_bubble_outline0

Pohár teplej vody s citrónom alebo limetkovú šťavu na lačný žalúdok je prekvapivo užitočné pre mnoho dôvodov.1. Citróny sú veľmi užitočné, pokiaľ ide o problémy s trávením. Pohár citrónovej šťavy sa ľahko zbaviť trávenie.2. Starajte sa o krásu. Lemon, ktorý je prírodné antiseptikum, ..

Balzám na pery, dokáže niekedy nahradiť aj lekárničku, je to všestranný pomocník a hotový zázrak

access_time02.marec 2020remove_red_eye32chat_bubble_outline0

Balzám na pery – kozmetický prípravok, pre mnohých sa stal samozrejmosťou a dokonca nevyhnutným prostriedkom pre starostlivosť na ochranu pier.Vtomto článku si povieme ako široko sa dá použiť tento zázrak, ktorý používa asi každý z nás.Použitie balzámu-Nové topánky – je to vždy skvelé! Ale ..

Chcete mať imunitu, ako zo železa, tak zmiešate tieto dva skvelé produkty, ktoré nahradia množstvo drahých liekov

access_time02.marec 2020remove_red_eye38chat_bubble_outline0

Zmiešajte kurkumový prášok, jablčný ocot a korenie. Pridajte citrónovú kôru a med. Dobre premiešajte do hladka. Mimochodom, čierne korenie sa pridáva k urýchleniu asimilácii kurkumy, to je vedecky dokázané.Tento zázrak by mal byť v hrnci s pokrievkou a vždy v chladničke!NAČO SA POUŽÍVAPre ..

7 efektívnych spôsobov, ako vyčistiť kuchynský nábytok od tuku, bude ako nový aj bez drahých chemikálií

access_time02.marec 2020remove_red_eye36chat_bubble_outline0

Tradičné metódy čistenia kuchynského nábytkuNa všetkých plochách možno čistiť spôsobmi tuk-testované. Veľkým plusom týchto praktík – že nebudú ničiť vaše ruky a dokonale sa vyronajú sa s úlohami.Ocot a mydlová vodaČistí laminátové povrchy a obklady, môžete použiť ocot riedený s ..

Povinná výbava kuchyne

access_time01.marec 2020remove_red_eye38chat_bubble_outline0

Kuchyňa je miestnosť, ktorá už nie je skrytá za zatvorenými dverami, často tvorí súčasť obývacieho priestoru. Pri jej plánovaní ide predovšetkým o to, aby bola funkčná, praktická, hygienická, ľahko udržiavateľná....a aby „ladila“. Jej celkový vzhľad závisí od výberu skriniek, ..

Ako posilniť imunitu

access_time29.február 2020remove_red_eye32chat_bubble_outline0

Imunita, inak nazývaná aj obranyschopnosť organizmu je odolnosť organizmu voči cudzím, nežiaducim organizmom, konkrétne baktériám, vírusom, parazitom, mikroorganizmom, hubám či plesniam.Sú to organizmy viditeľné iba pod mikroskopom, ktoré spôsobujú široký rad chorôb a infekcií. Životné ..