Zaujímavosti keyboard_arrow_right Zaujímavosti keyboard_arrow_rightZnáma neznáma Nina Ricci

Obrázek příspěvku: Známa neznáma Nina Ricci

Známa neznáma Nina Ricci

personaccess_time28.február 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye27 shlédnutí


Módna návrhárka Nina Ricci je síce už viac než tridsať rokov pochovaná na malom cintoríne Cimetierede Courances Essone južne od Paríža, ovšem v módnej branži za sebou zanechala nezmazateľnú stopu.Preslávila sa predovšetkým klasickým elegantným štýlom, ktorý má rovnaké renomé ako v móde, tak aj v parfémoch a kozmetike. Nina sa tiež zaslúžila o obohatenie štýlu haute couture, dostala dokonca rád Rytiera čestnej légie za výnimočné zásluhy v záujme francúzskej elegancie.

Čo sa týka parfémov, medzi najznámejšie vône od Niny Ricci patria predovšetkým svetovo známyL'Air du Temps, ale aj Premier Jour, Les Belles, z novších kúskov Love in Paris či pánske vône Ricci Club a Mémoire d´Homme.

Nina Ricci, vlastným menom Maria Nielli, sa narodila 14. januára 1883 v talianskom Turíne. V piatich rokoch sa s rodičmi presťahovala do Florencie a o sedem rokov neskôr vstúpila vo Francúzskudo učenia na dámsku krajčírku. Už ako osemnásťročná sa stala vedúcou krajčírskeho salónu a zanedlho dokonca hlavnou módnou návrhárkou. Ako dvadsaťjedenročná si vzala Luigi Ricciho, profesiou klenotníka, a o rok neskôr sa im narodil syn Robert.

Celých dvadsať rokov Nina pracovala v salóne Raffin kde predovšetkým zbierala skúsenosti. Po založení svojho vlastného podniku s názvom Ricci sa potom sústredila predovšetkým na vymýšľanie módnych inovácí. Na chod podniku dohliadal jej syn, ktorý jej mimochodom odporučil, aby sa obklopila mladými ľuďmi a načúvala ich postrehom a nápadom, čo sa jej bohato vyplatilo. Firma sa rozrastala neuveriteľným tempom a v dobách najväčšieho úspechu mala spolu tri jedenásťposchodové budovy, 450 krajčírok a krejčírov a 25 predavačiek, čo v tej dobe znamenalo nebývalý úspech.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Apiterapie

personAlena Haldováremove_red_eye55bookmarkZaujímavosti

„už vieme, ako na to, ak chcete byť zdraví.“ Nie je to tak dávno, keď naši predkovia dávali denne na svoj stôl najmä to, čo si dopestovali na svojich poliach, v záhradách, čo im poskytli lúky, lesy, príroda, čo im zo seba nezištne darovali zvieratá a nám všetkým tak dobre ..

Vysokoškolské stravovanie

personAlena Haldováremove_red_eye35bookmarkZaujímavosti

Začlenenie do študentského života znamená prírastok vedomostí, spomienok a niekedy aj kilogramov navyše. Napchať sa do maturitného obleku na štátniciach, je niekedy sci-fi kombinované s komédiou. Za 5 rokov na výške som videla, že študentská kuchyňa, rovná sa rýchle jedlo, ..

Ako chutí Slovensko? Ani ako bryndza, ani ako posúchy

personAlena Haldováremove_red_eye41languagenapadyrecepty.sk

Keď raňajky sú „obedom“Viete si predstaviť, že by ste si neodkrojili krajec voňavého pšeničného chleba, nedali si čerstvú paradajku alebo zemiakovú kašu? Tieto suroviny síce považujeme dnes za úplnú samozrejmosť, no kedysi ich naši predkovia nepoznali. Zemiaky, paradajky či ..