Zaujímavosti keyboard_arrow_right Zaujímavosti keyboard_arrow_rightTepelné čerpadlá

Obrázek příspěvku: Tepelné čerpadlá

Tepelné čerpadlá

personaccess_time25.február 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye40 shlédnutí


Okrem zaradenia budovy do energetickej triedy A až G, energetický certifikát obsahuje tiež návrh opatrení, ktoré by bolo vhodné vykonať v záujme zlepšenia aktuálneho stavu. Tieto opatrenia majú formu odporúčení a nie sú záväzné. Navrhované zlepšenia domy sú návodom na zníženie spotreby energie budovy a emisií oxidu uhličitého. Po ich realizácii by malo nasledovať zlepšenie aktuálneho stavu a zmena hodnotenia budovy s tým, že sa posunia do vyššej, energeticky efektívnejšej, triedy.

Hodnotu budovy nepochybne zvýši aj inštalácia súčasných technických vymožeností akými sú slnečné kolektory. Ako dochádza ku klimatickým zmenám, nárastu cien klasických energií, tak aj výroba slnečných kolektorov a v posledných rokoch zaznamenala prevratné zmeny. Odrážajú sa v nej aktuálne poznatky a skúsenosti vedy a výrobcov. Trh ponúka široké spektrum kolektorov – ploché slnečné kolektory a vákuové / trubicové slnečné kolektory - vrátane doplnkových zariadení solárneho systému vykurovania.

Toto obdobne platí aj v prípade tepelných čerpadiel. Je len na rozhodnutí investora, pre ktorý typ - tepelné čerpadlo zem – voda, tepelné čerpadlo vzduch – voda, respektíve tepelné čerpadlo voda – voda. Výber od najlacnejšieho až po najdrahšie tepelné čerpadlo sa odvíja od požiadaviek majiteľa stavby, ktoré má systém ohrevu teplej úžitkovej vody a systému kúrenia spĺňať. Určite mnohí ľudia sa už mali možnosť na základe osobnej skúsenosti presvedčiť, že lacné riešenia prinášajú jednoduché výsledky. Inými slovami platí zásada, že skúpi platia dvakrát. Na druhej strane ešte neznamená, že najdrahšie je samozrejme aj najlepšie a najefektívnejšie.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Pasívny dom - história

personAlena Haldováremove_red_eye38bookmarkZaujímavosti

Koncepcia pasívneho domu bola načrtnutá už v roku 1988 počas vedeckého pobytu Dr. Wolfganga Feista na univerzite v Lund/Švédsko pri brainstormingu s prof. Bo Adamsonem: je potrebné využiť potenciálu vyplývajúceho z možností úspor investičných nákladov vďaka vylepšenej technike ..

Povinná výbava kuchyne

personAlena Haldováremove_red_eye38bookmarkZaujímavosti

Kuchyňa je miestnosť, ktorá už nie je skrytá za zatvorenými dverami, často tvorí súčasť obývacieho priestoru. Pri jej plánovaní ide predovšetkým o to, aby bola funkčná, praktická, hygienická, ľahko udržiavateľná....a aby „ladila“. Jej celkový vzhľad závisí od výberu ..

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE O VÍNE

personAlena Haldováremove_red_eye55languagenapadyrecepty.sk

PRÁCA VO VINOGRADETej práce je veľmi veľa, čo vinár musí vykonať, kým môže s pocitom dobre vykonanej práce uzavrieť ďalší – úspešný či menej úspešný rok. Predpokladom pestovania vínnej révy je výber odrody, sadeníc a podkladby pre nové výsadby, úprava koreňa, ..

Akým potravinám sa vyhýbať v tehotenstve

personAlena Haldováremove_red_eye23languagefreshup.sk

Niektorým potravinám je dobré sa počas tehotenstva vyhýbať, buď kvôli tomu, čo obsahujú, alebo kvôli spôsobu, akým sú pripravované. Určiť, čo si môžete bez obáv dať a na čo by ste sa nemali ani pozrieť, môže byť niekedy trochu ťažké. Ak si ale prečítate informácie a ..

Ako chutí Slovensko? Ani ako bryndza, ani ako posúchy

personAlena Haldováremove_red_eye41languagenapadyrecepty.sk

Keď raňajky sú „obedom“Viete si predstaviť, že by ste si neodkrojili krajec voňavého pšeničného chleba, nedali si čerstvú paradajku alebo zemiakovú kašu? Tieto suroviny síce považujeme dnes za úplnú samozrejmosť, no kedysi ich naši predkovia nepoznali. Zemiaky, paradajky či ..

Vitarianská strava

personAlena Haldováremove_red_eye27languagenapadyrecepty.sk

Keď už, tak len surová. Surová čerstvá cvikla, má blahodárne účinky na organizmus a pomáha. Je to prírodný antioxidant,laxatívum, antireumatikum, diuretikum, antikarcinogén, pomáha proti anémii, horúčke, detoxikuje. Okrem toho reguluje krvný tlak a znižuje cholesterol... Takže, ..

Tekvicové semienka

personAlena Haldováremove_red_eye26languagefreshup.sk

Okrem toho, že tekvicové semienka sú ideálne pri problémoch so zväčšenou prostatou, či ako prevencia pred chrípkou, pomáhajú aj pri žalúdočných problémoch, problémoch s obličkami a mechúrom, reume či srdcovocievnych ochoreniach. Vhodné sú aj pre diabetikov a ľudí s vysokým ..