Zaujímavosti keyboard_arrow_right Zaujímavosti keyboard_arrow_rightReflexná masáž chodidiel

Obrázek příspěvku: Reflexná masáž chodidiel

Reflexná masáž chodidiel

personaccess_time29.február 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye41 shlédnutí


Táto metóda funguje na princípe masírovania reflexných plôšok na nohe. Každá plôška patrí k určitej časti tela, k určitému orgánu či systému. Prostredníctvom špeciálnych hmatov a ťahov pôsobí masér cielene na konkrétne časti. Tieto body či plôšky nájdeme na oboch chodidlách, bočných stranách, na priehlavku aj v okolí členkov. Celý organizmus sa reflexnou masážou naštartuje a spustia sa samoliečebné a očistné procesy. Masáž funguje aj ako diagnostika. Nadmerne či netypicky citlivá reakcia spoľahlivo odhaľuje problémy v určitej časti nášho organizmu, ktorá s daným bodom na chodidle súvisí. V neposlednom rade je reflexná masáž aj alternatívnou formou medicíny a zameriava sa i na odstránenie zdravotných problémov. V jednej chvíli sa v našom tele prostredníctvom chodidiel a skúsených hmatov maséra odohráva prevencia, diagnostika i samotná liečba.

Klasická masáž tela

Už samotný názov napovedá, že ide o najstaršiu a najbežnejšiu formu masáže. Pri tejto masáži pôsobí masér na mäkké časti tela pestrou škálou hmatov, rôznym tempom a tlakom. Intenzita masáže závisí od potrieb a telesnej stavby klienta a dá sa prispôsobiť každému podľa individuálnych preferencií. Klasická masáž organizmus uvoľní, zregeneruje, zharmonizuje a dodá mu nové sily. Odstráni vyčerpanosť a preťaženosť, ako po fyzickej stránke, tak aj psychickej. Odbúrava stres, napätie i toxíny. Častým problémom je bolesť chrbtice, prevažne krčnej a krížovej. Stresový spôsob života, sedavé zamestnanie, nedostatok pohybu… a už máme migrény, rôzne bloky v chrbtici, vyskočené platničky a podobe. Masáž môže tieto problémy nielen eliminovať, ale pomáha im aj predchádzať. Pravidelnou masážou získame pružné telo i myseľ, pokožke dodáme elasticitu, zlepší sa nám trávenie, zvýši odolnosť organizmu, efektívne sa zbavíme jedov a toxických látok.

Dornova metóda

Ide o techniku, kde sa masér zameriava na prácu s kĺbmi a stavcami, presnejšie povedané, dostáva kĺby a stavce do správnych polôh. Posuny stavcov, skolióza chrbtice, skrátenie svalov, poškodenie kĺbov, športové zranenia a mnohé ďalšie príčiny spôsobujú bolesť a neprirodzené postavenie tela. Vďaka tejto manuálnej terapii sa uvoľňujú v tele bloky, čím sa kĺby a stavce postupne vracajú na svoje pôvodné a správne miesto. Pri terapii masér neprekročí prah bolesti, pohyby sú jemné, plynulé a vláčne, klient sa do procesu aktívne zapája. Ako viaceré druhy masáží, aj Dornova metóda sa zameriava i na psychické bloky v organizme. Bezpečné a nenásilné pohyby odblokujú organizmus vo všetkých jeho rovinách, telo získava svoj zdravý postoj, pohybový aparát prirodzenú ohybnosť a prelomením blokov na psychickej báze sa uvoľní príval novej energie.


0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Päť tipov pre zimnú starostlivosť o chodidlá – nezabúdajte na nohy ani po lete

personAlena Haldováremove_red_eye27languagefreshup.sk

Opak je však pravdou. „Starostlivoť o pokožku nôh je v zime rovnako dôležitá, ak niedôležitejšia, než v lete. Nosenie uzavretých topánok, chlad a suchý vzduch môžu spôsobiť nepríjemné problémy, ktoré môžu vyústiť až v obťažujúce kožné choroby, Preto sa oplatí ..

ZVYKY A SPRÁVANIE V RÔZNYCH KRAJINÁCH SVETA

personAlena Haldováremove_red_eye25languagefreshup.sk

Deň dospelosti v Japonsku Každý druhý pondelok v januári oslavujú Japonci tento štátny sviatok pre nich nazývaný Seidžin nó hi. Všetci, ktorí mali v predchádzajúcom roku dvadsať rokov, v tento deň oslavujú oficiálne dosiahnutie veku, v ktorom môžu legálne voliť, fajčiť a ..

Psychika a relax

personAlena Haldováremove_red_eye25languagefreshup.sk

Podobne akov prípade iných ochorení, majú aj symptómy cervikálnej dystónie tendenciu zhoršiť sa viac v období stresu či psychickej nepohody. Stres ako aj fyzická čiemocionálna trauma môžu mať popri iných faktoroch (akými sú napríklad skolióza,úrazy hlavy, u niektorých žien ..

Dojčenská kolika

personAlena Haldováremove_red_eye17languagefreshup.sk

Mnoho rodičov dôverne pozná stav zúfastva, keď ich bábätko z nevysvetiteľných dôvodov len plače a plače. Tento stav nazývame dojčenská kolika a objavuje sa najmä večer. Dojčenská kolika je často definovaná ako naliehavý plač bábätka bez zjavnej príčiny a vyskytuje sa ..

Len tento magický olej, dokázal s mojou pleťou spraviť divy a moje vlasy sú neskutočne husté a lesklé

personAlena Haldováremove_red_eye20languagefreshup.sk

Výživný ricínový olej – nevyhnutnou súčasťou domácej kozmetiky.V skutočnosti, rozsah jeho aplikácia je tak obrovský, že napriek všetkým funkciám typu vašej pokožky a vlasov. Ricínový olej v kozmetike kvalitatívne vyživuje pokožku, pomáha zachovať mladosť, obnovuje ..