Nezaradené keyboard_arrow_right Nezaradené keyboard_arrow_rightPozor na falošné lieky pri nákupe cez ..

Obrázek příspěvku: Pozor na falošné lieky pri nákupe cez internet

Pozor na falošné lieky pri nákupe cez internet

personaccess_time03.marec 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye34 shlédnutí

Nakupujete lieky cez internet? Môžete tak prísť nielen o veľa peňazí, ale aj o zdravie a dokonca aj o život. Nedávne štúdie ukazujú, že takmer polovica z liekov, ktoré kupujeme cez internet, je falošných. Podľa Interpolu každý rok v dôsledku užívania falošných liekov zomiera na svete okolo milión ľudí.

Približne polovica liekov predávaných cez internet môžu byť falzifikáty. Netýka sa to len výživových doplnkov, ale aj život zachraňujúcich liekov. Falšovatelia používajú mierne legislatívne postihy, ktoré za falšovanie liekov a ich predaj momentálne hrozia. Svetlom v tuneli sú ustanovenia smernice EÚ proti falšovaniu liekov, ktoré však budú realizované najneskôr do roku 2019.

Zatiaľ však by spotrebitelia mali byť enormne opatrní. Odhaduje sa totiž , že každý stý liek predaný na internete je falošný. V globálnom meradle čierny trh s falšovanými liekmi dosahuje 200 miliárd dolárov. Údaje Interpolu ukazujú, že každý rok jeden milión ľudí zomrie kvôli užívaniu falšovaných liekov. Tento problém stále viac ovplyvňuje nielen ľudí v Ázii a Afrike, ale aj v európskych krajinách. Na našom kontinente sú najviac falšované lieky na potenciu, chudnutie a anabolické steroidy. Stále častejšie, z dôvodu vysokej ceny, sú falšované aj cytostatiká, používané pri liečbe rakoviny.

Falšované lieky môžu byť veľmi nebezpečné. Zvyčajne obsahujú menšie množstvo účinnej látky, prípadne ju neobsahujú vôbec. Potom jednoducho nefungujú. Môžu tiež obsahovať škodlivé látky. Každá z týchto možností môže spôsobiť smrť. Zvlášť, ak je niekto vážne chorý a na lieky odkázaný. V mnohých prípadoch falzifikáty obsahujú mletú kriedu alebo vypršala ich exspirácia. Voľným okom ich však nemožno odlíšiť od skutočných liekov. Často sú falošné hologramy na obale lepšie ako originál.

Čo teda môžeme robiť ako spotrebitelia? Po prvé, kupovať lieky iba cez legálne distribučné siete. To nám dáva 99 percentnú istotu, že sú pravé. Ak sa rozhodnete nakupovať on-line, tiež si vyberte osvedčenú stránku. Určite by vás mali znepokojiť reklamy sľubujúce „okamžitý efekt“ alebo príliš nízke ceny liekov.


folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Apiterapie

personAlena Haldováremove_red_eye55bookmarkZaujímavosti

„už vieme, ako na to, ak chcete byť zdraví.“ Nie je to tak dávno, keď naši predkovia dávali denne na svoj stôl najmä to, čo si dopestovali na svojich poliach, v záhradách, čo im poskytli lúky, lesy, príroda, čo im zo seba nezištne darovali zvieratá a nám všetkým tak dobre ..

Pichlo vás niekedy pri srdci? Toto je príčinou pichania pri srdci a takto sa ho zbavíte...

personAlena Haldováremove_red_eye45bookmarkZaujímavosti

Možné príčiny bolesti a pichania pri srdciMedzirebrová myalgia môže byť spôsobená virálnou infekciou svalov, ale takisto ich opakovaným namáhaním alebo záťažou.Niekedy nemusí existovať žiadna zjavný vnútorná príčina. Tento typ pichania alebo bolesti obvykle po čase zmizne ..

Nórsko,Švédsko, Fínsko...ale hlavne o pocitoch, nie cestopis.

personAlena Haldováremove_red_eye38bookmarkCestovanie

Cestou vás popri ostrých zákrutách sprevádzajú vodopády až na vrchol, kde vojdete do mraku, ktorý sa vraj málokedy rozíde. Neverili sme, prenocovali sme na vrchole a ráno bol mrak ešte hustejší. Mlieko. Je to škoda, lebo betónová architektúra hornej stavby s vodopádmi a ..

Ako zvýšiť bezpečnosť v starších bytových domoch

personAlena Haldováremove_red_eye35bookmarkZaujímavosti

Bývajme bezpečneBývanie je základná ľudská potreba. Vývoj v oblasti stavieb pre bývanie prešiel za tisícročia veľkým progresom. V súčasnosti sa na bývanie kladie celý rad požiadaviek. Okrem dobrého dispozičného riešenia bytov a domov, cez kvalitné technické a technologické ..

30 minút denne, ktoré zmenia život akéhokoľvek človeka v akejkoľvek situácii.

personAlena Haldováremove_red_eye35bookmarkZaujímavosti

Najčastejšou príčinou toho, že nám niečo nevyjde býva nedostatok trpezlivosti. Rovnako ako nespútaná túžba dôjsť okamžite k výsledku a splneniu vašich prianí je základom väčšiny neúspechov.Realita je taká, že úspech si vyžaduje čas. A veľký úspech žiada mnoho ..

Elegancia zimy

personAlena Haldováremove_red_eye17languagefreshup.sk

Štýl casual sa feminizuje a zároveň sa vyznačuje samozrejmým,ušľachtilým a vždy mäkko pôsobiacim charakterom. Tón udávajú jemné farby ako vanilková, ťavia hnedá, orchideová alebo hortenziováa sýta paleta odtieňov sivej.Tkaniny a úplety zo zmesí syntetických a prírodných ..

Škola háčkovania 1. - základy na košík z recyklovanej tričkovlny

personAlena Haldováremove_red_eye23languagefreshup.sk

Najskôr si spravíme uzol, do ktorého vpichneme háčik. Priadzu raz obtočíme okolo ukazováka.Krátky koniec (vľavo) presunieme doprava a potom ľavú priadzu opäť nad neho doprava.Opäť chytíme priadzu vľavo a stiahneme smerom doprava z prsta. Ako vidíme vytvoril sa nám obyčajný ..

ZVYKY A SPRÁVANIE V RÔZNYCH KRAJINÁCH SVETA

personAlena Haldováremove_red_eye23languagefreshup.sk

Deň dospelosti v Japonsku Každý druhý pondelok v januári oslavujú Japonci tento štátny sviatok pre nich nazývaný Seidžin nó hi. Všetci, ktorí mali v predchádzajúcom roku dvadsať rokov, v tento deň oslavujú oficiálne dosiahnutie veku, v ktorom môžu legálne voliť, fajčiť a ..

Príznaky BPH (zväčšenej prostaty)

personAlena Haldováremove_red_eye16languagefreshup.sk

Benígna hyperplázia prostatySo všetkou pravdepodobnosťou nechcete tráviť veľa času premýšľaním o svojej prostate. Ale ak máte problémy s močením, vaša prostata môže byť to, čo vám bráni v noci spať. Benígne zväčšenie prostaty a hypertrofia / hyperplázia (známe tiež ako ..

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE O VÍNE

personAlena Haldováremove_red_eye54languagenapadyrecepty.sk

PRÁCA VO VINOGRADETej práce je veľmi veľa, čo vinár musí vykonať, kým môže s pocitom dobre vykonanej práce uzavrieť ďalší – úspešný či menej úspešný rok. Predpokladom pestovania vínnej révy je výber odrody, sadeníc a podkladby pre nové výsadby, úprava koreňa, ..