Zaujímavosti keyboard_arrow_right Zaujímavosti keyboard_arrow_rightPichlo vás niekedy pri srdci? Toto je ..

Obrázek příspěvku: Pichlo vás niekedy pri srdci? Toto je príčinou pichania pri srdci a takto sa ho zbavíte...

Pichlo vás niekedy pri srdci? Toto je príčinou pichania pri srdci a takto sa ho zbavíte...

personaccess_time29.február 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye45 shlédnutí

Možné príčiny bolesti a pichania pri srdci

Medzirebrová myalgia môže byť spôsobená virálnou infekciou svalov, ale takisto ich opakovaným namáhaním alebo záťažou.

Niekedy nemusí existovať žiadna zjavný vnútorná príčina. Tento typ pichania alebo bolesti obvykle po čase zmizne sám od seba.

V prípade, že sa úľava nedostaví ani po dlhšom čase, mali by ste v takom prípade sa dať riadne vyšetriť, aby ste vylúčili iné, závažnejšie príčiny, či už so srdcom alebo pľúcami.

Z terapií, ktoré môžete pri pichaní v hrudi alebo pri srdci vyskúšať patria tie, ktoré sú zamerané na potlačovanie zápalov.

Na začiatok môžete použiť bežné lieky proti bolesti ako Paralen alebo Iboprufen aby ste zistili, či pichanie po ich užití aspoň na čas zmiznú. Tieto lieky potlačujú zápaly v tele.

Ako odstrániť zápaly v tele

Pokiaľ sa naozaj jedná o zápal, v takom prípade je ideálne použiť prípravky alternatívnej medicíny, ktoré majú dlhodobejší účinok, pretože narozdiel od liekov, bolesť a zápaly nielen potlačujú ale skutočne liečia ich príčinu.

Môžete vyskúšať osvedčený vitamín C, prípadne pridať enzýmy a bylinky s protizápalovými účinkami, ako sú aloe vera, šalvia lekárska, rumanček pravý.

Ďalším dôvodom pichania pri srdci môže byť aj zaseknutý alebo poškodený nerv. V prípade, že je problematické a boľavé miesto v blízkosti hrudnej kosti zatuhlé, môže sa jednať o takzvanú kostrochondritidu.

Ide o ochorenie podobné medzirebrovej myalgii a znamená zápal v spojivovom tkanive medzi rebrami a hrudnej kosti. Príčiny tohto ochorenia nie sú jasné. Ako liečbu je vhodné použiť prostriedky vyššie spomenuté.

K nim je možné pridať nejaké to cvičenie, pri ktorom sa do postihnutého miesta zvýši prietok krvi a tak napomôže k odstráneniu zápalov a urýchleniu hojenia.

Vplyv chrbtice a zaseknutých nervov

Niekedy môže byť príčinou aj chrbtica, kedy bolesť zo zaseknutých stavcov alebo nervov môže vystreľovať do hrudníka.

Preto stojí za zváženie pouvažovať o vhodných cvikoch na spevnenie chrbtice a chrbtových svalov. V dnešnej dobe sú obľúbené napríklad jóga alebo pilates.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Vysokoškolské stravovanie

personAlena Haldováremove_red_eye35bookmarkZaujímavosti

Začlenenie do študentského života znamená prírastok vedomostí, spomienok a niekedy aj kilogramov navyše. Napchať sa do maturitného obleku na štátniciach, je niekedy sci-fi kombinované s komédiou. Za 5 rokov na výške som videla, že študentská kuchyňa, rovná sa rýchle jedlo, ..

O rodicoch a detoch

personAlena Haldováremove_red_eye33bookmarkZaujímavosti

Kupujeme svojim detom z lasky (aj k sebe, aby sme si dokazali, zesme dobri rodicia) autodrahy a domceky pre babiky Barbie.Zabudame vsak, ze potrebuju ine - od mala sprostredkovat podnety a vedomosti zo vsetkych oblasti zivota.Mozeme podporovat urcitu vynimocnu schopnost dietata, spev alebo tenis, a ..

Krvné zrazeniny zabili už milióny ľudí: Ako zistiť či máme v tele krvnú zrazeninu?

personAlena Haldováremove_red_eye32bookmarkNezaradené

Ako zistiť, že môžete mať v tele krvnú zrazeninu?Niektorí ľudia si môžu vytvoriť krvnú zrazeninu bez toho, aby patrili do niektorej z vyššie uvedených rizikových skupín. Preto je dôležité poznať príznaky trombózy.Ak spozorujete na sebe niektorý z nasledujúcich symptómov, ..

Nórsko,Švédsko, Fínsko...ale hlavne o pocitoch, nie cestopis.

personAlena Haldováremove_red_eye38bookmarkCestovanie

Cestou vás popri ostrých zákrutách sprevádzajú vodopády až na vrchol, kde vojdete do mraku, ktorý sa vraj málokedy rozíde. Neverili sme, prenocovali sme na vrchole a ráno bol mrak ešte hustejší. Mlieko. Je to škoda, lebo betónová architektúra hornej stavby s vodopádmi a ..

Filozofia života mladého človeka ako ju (NE)vidíme: Mladý človek versus staršia generácia - medzigeneračná priepasť?

personAlena Haldováremove_red_eye35bookmarkZaujímavosti

Ak sme sa vo viacerých minulých číslach časopisu Svet športu snažili čitateľovi priblížiť problémy z oblasti sociálnej patológie, nerobili sme tak z dôvodu senzáciechtivosti, či z dôvodu zámerného poukazovania na negatívne javy z oblasti závislostí. Cieľom autora tejto ..

Tréningový plán mamy na materskej - cvičenie na 1. týždeň

personAlena Haldováremove_red_eye18languagefreshup.sk

Tréning mamy na MD – 1. týždeňKaždá sme iná, máme iné skúsenosti za sebou, iné ciele, iné deti, iné záujmy a iné schopnosti. Niekto si rád privstane aby mohol cvičiť, niekto cvičí keď dieťa spí cez obed, niektoré deti spolupracujú a dá sa cvičiť aj keď sú hore a ..

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE O VÍNE

personAlena Haldováremove_red_eye54languagenapadyrecepty.sk

PRÁCA VO VINOGRADETej práce je veľmi veľa, čo vinár musí vykonať, kým môže s pocitom dobre vykonanej práce uzavrieť ďalší – úspešný či menej úspešný rok. Predpokladom pestovania vínnej révy je výber odrody, sadeníc a podkladby pre nové výsadby, úprava koreňa, ..

Ako chutí Slovensko? Ani ako bryndza, ani ako posúchy

personAlena Haldováremove_red_eye40languagenapadyrecepty.sk

Keď raňajky sú „obedom“Viete si predstaviť, že by ste si neodkrojili krajec voňavého pšeničného chleba, nedali si čerstvú paradajku alebo zemiakovú kašu? Tieto suroviny síce považujeme dnes za úplnú samozrejmosť, no kedysi ich naši predkovia nepoznali. Zemiaky, paradajky či ..

Vlkolínec: Komparzistov tam nenájdete, zato Holanďanov áno

personAlena Haldováremove_red_eye20languagefreshup.sk

Dedinka, kde by ste podľa povesti kedysi našli vlka takpovediac na každom rohu. Domčeky postavené z dreva z blízkych hôr a starostlivo ukryté v údolí Revúckej doliny. Miesto, ktorému neodolali ani mnohí filmári. Osada, v ktorej v lete býva viac turistov ako domácich. Nebudeme chodiť ..

Psychika a relax

personAlena Haldováremove_red_eye24languagefreshup.sk

Podobne akov prípade iných ochorení, majú aj symptómy cervikálnej dystónie tendenciu zhoršiť sa viac v období stresu či psychickej nepohody. Stres ako aj fyzická čiemocionálna trauma môžu mať popri iných faktoroch (akými sú napríklad skolióza,úrazy hlavy, u niektorých žien ..