Zaujímavosti keyboard_arrow_right Zaujímavosti keyboard_arrow_rightIde o vysoko užitočný domáci prostriedok ..

Obrázek příspěvku: Ide o vysoko užitočný domáci prostriedok proti zadržiavaniu vody v otaktiež na omoc pri zbavovaní sa brušného tuku.

Ide o vysoko užitočný domáci prostriedok proti zadržiavaniu vody v otaktiež na omoc pri zbavovaní sa brušného tuku.

personaccess_time02.marec 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye32 shlédnutí


Nekončiace zdravotné prínosy zázvoru boli známe starovekým Číňanom už odpradávna. Moderný svet postupne začína tiež spoznávať jeho úžasné vlastnosti.

Zázvor je napríklad plný draslíka a mangánu, ktoré sú zodpovedné za správnu činnosť srdca.

 Zdravotné účinky zázvoru

Ak chcete zostať zdravý alebo, ak máte nejaký zdravotný problém a radi by ste sa vyliečili bez liekov (ktoré aj tak väčšinou neliečia, len maskujú príznaky), tak bez pochýb by ste mali zázvoru venovať zvýšenú pozornosť.

Okrem srdca je zázvor výborný aj na posilňovanie imunity. Jeho vysoký obsah kremíka chráni kožu, vlasy, zuby a nechty.

Je tiež plný vitamínov A, C, E, B-komplexu a niekoľkých ďalších významných minerálov ako horčík, fosfor, železo, zinok, vápnik.

O zázvore sa vie, že dokáže účinne odstraňovať a liečiť boľavé zapálené kĺby, čo zdokumentovala štúdia publikovaná v denníku Phytotherapy Reseach.

Pomáha aj pri bolestiach a únave svalov.

Gingerosoly, účinné látky nachádzajúce sa vo vysokých koncentráciách práve v zázvore, majú silné protizápalové účinky a to zvlášť pri bolestiach členkov, svalov a nervov.

Okrem toho, zázvor účinne predchádza a lieči migrény či chronické bolesti hlavy.

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Chorí sa nedokážu brániť – rozhovor s lekárom a aktivistom MUDr. Petrom Liptákom

personAlena Haldováremove_red_eye29bookmarkZaujímavosti

V našom zdravotníctve čoraz väčšiu úlohu začínajú hrať isté finančné skupiny. Čo to so sebou prináša?Prináša to privatizáciu a reprivatizáciu, ide len o peniaze, a starostlivosť o zdravie ľudí ide na vedľajšiu koľaj. Každý rok v našom zdravotnom systéme zomiera ..

O rodicoch a detoch

personAlena Haldováremove_red_eye34bookmarkZaujímavosti

Kupujeme svojim detom z lasky (aj k sebe, aby sme si dokazali, zesme dobri rodicia) autodrahy a domceky pre babiky Barbie.Zabudame vsak, ze potrebuju ine - od mala sprostredkovat podnety a vedomosti zo vsetkych oblasti zivota.Mozeme podporovat urcitu vynimocnu schopnost dietata, spev alebo tenis, a ..

7 efektívnych spôsobov, ako vyčistiť kuchynský nábytok od tuku, bude ako nový aj bez drahých chemikálií

personAlena Haldováremove_red_eye37bookmarkZaujímavosti

Tradičné metódy čistenia kuchynského nábytkuNa všetkých plochách možno čistiť spôsobmi tuk-testované. Veľkým plusom týchto praktík – že nebudú ničiť vaše ruky a dokonale sa vyronajú sa s úlohami.Ocot a mydlová vodaČistí laminátové povrchy a obklady, môžete použiť ..

Morfium - morfín a jeho využitie v medicíne, morfín ako droga, zneužvanie analgetík

personAlena Haldováremove_red_eye30bookmarkZaujímavosti

Informačné stránky - morfiumMorfín, poznáme aj podľa pomenovania morfium. Ide o alkaloid fenanthrenového respektíve morfinanového typu, ktorý je obsiahnutý v ópiu. Presnejšie je jeho obsah v opiátoch (prirodzený opioid). Tvorí približne 10% hmotnosti surového ópia. Primárne ..

Reflexná masáž chodidiel

personAlena Haldováremove_red_eye41bookmarkZaujímavosti

Táto metóda funguje na princípe masírovania reflexných plôšok na nohe. Každá plôška patrí k určitej časti tela, k určitému orgánu či systému. Prostredníctvom špeciálnych hmatov a ťahov pôsobí masér cielene na konkrétne časti. Tieto body či plôšky nájdeme na oboch ..

Ako chutí Slovensko? Ani ako bryndza, ani ako posúchy

personAlena Haldováremove_red_eye41languagenapadyrecepty.sk

Keď raňajky sú „obedom“Viete si predstaviť, že by ste si neodkrojili krajec voňavého pšeničného chleba, nedali si čerstvú paradajku alebo zemiakovú kašu? Tieto suroviny síce považujeme dnes za úplnú samozrejmosť, no kedysi ich naši predkovia nepoznali. Zemiaky, paradajky či ..

Konečne som sa zbavila opuchov nôh počas tehotenstva? Začala som sa riadiť toho, čo som si prečítala v tomto článku a som milo prekvapená

personAlena Haldováremove_red_eye22languagefreshup.sk

Určité zmeny, a to nielen vo vašej nálade a rozpoložení, ale vo vlastnom organizme nie je vždy dôkaz o prípadných chorobách. Dôvodom zmeneného zdravotného stavu, môže byť aj tehotenstvo. Nebudeme písať dlhý zoznam, na každej žene sa podpíše na jej tele narodenie nového ..

Príznaky BPH (zväčšenej prostaty)

personAlena Haldováremove_red_eye17languagefreshup.sk

Benígna hyperplázia prostatySo všetkou pravdepodobnosťou nechcete tráviť veľa času premýšľaním o svojej prostate. Ale ak máte problémy s močením, vaša prostata môže byť to, čo vám bráni v noci spať. Benígne zväčšenie prostaty a hypertrofia / hyperplázia (známe tiež ako ..

ZVYKY A SPRÁVANIE V RÔZNYCH KRAJINÁCH SVETA

personAlena Haldováremove_red_eye25languagefreshup.sk

Deň dospelosti v Japonsku Každý druhý pondelok v januári oslavujú Japonci tento štátny sviatok pre nich nazývaný Seidžin nó hi. Všetci, ktorí mali v predchádzajúcom roku dvadsať rokov, v tento deň oslavujú oficiálne dosiahnutie veku, v ktorom môžu legálne voliť, fajčiť a ..

Zdravšie alternatívy k nezdravým potravinám

personAlena Haldováremove_red_eye26languagemjd.sk

Chipsy – Pistácie, orieškyJe veľmi pohodlné otvoriť si večer pri telke balíček chutných chipsov. Takisto je však pohodlné otvoriť sáčok s pistáciami alebo nasypať na misku hrsť orechov, slnečnicových alebo tekvicových jadierok. Aj navzdory tomu, že oriešky obsahujú veľa ..