Zaujímavosti keyboard_arrow_right Zaujímavosti keyboard_arrow_rightAko sme sa stali “veľkými“, stratili ..

Obrázek příspěvku: Ako sme sa stali “veľkými“, stratili sme odvahu robiť „veľké“ veci, …

Ako sme sa stali “veľkými“, stratili sme odvahu robiť „veľké“ veci, …

personaccess_time25.február 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye24 shlédnutí

Štandardný

… ktoré sme chceli robiť ako malé deti. Keď sme boli malí, tak sme chceli meniť svet, meniť ľudí, robiť veľké rozhodnutia, rozhodovať sa hneď a zaraz, … Kde sa vytratili tie ambície? Kde sa stratila tá chuť, sila a odhodlanie?

Čím sme starší, tým viac sa stávame opatrnejšími, riziku averznejší a nechceme brať zodpovednosť za naše činy do vlastných rúk. Prenášať zodpovednosť za rozhodnutia na druhých, to je dnešná móda, ktorá je „IN“. To platí vo všetkých oblastiach života. Súkromie, podnikanie, investovanie, … stále sme ustráchaní čo bude ak spravíme toto alebo toto. Kde je tá detská odvážna duša, ktorá chce niečo dosiahnuť, prekonať limity.

Tú detskú odvážnu dušu strácame každým usmernením: „toto nedokážeš …“, „to sa ti nepodarí …“ … Takto sú od mala „masírované“ naše mozgy čo môžeš a čo nemôžeš, čo dokážeš a čo nie. Kto vie čo dokážem? Nik! Iba ja sám to môžem vedieť, ale až vtedy, keď to skúsim. Ak padnem 1000 krát, tak to pre mňa neznamená neúspech, je to znak toho, že 1000 krát som sa postavil, aby som mohol hľadať novú cestu. Padol som, ale na 1001 krát sa mi to podarilo. Nie je to neúspech, ale šanca poučiť sa z predošlých pádov. Každý pád mi dal silu na nabratie nových síl.

 Nikdy nie je neskoro spraviť niečo „veľké“, niečo čo nás naplní šťastím. Naše šťastie spočíva v tom ako sa dokážeme o to šťastie pobiť. Áno, pobiť, pretože šťastie nie je zadarmo. To si treba „zaslúžiť“.

Staňte sa vo svojich rozhodnutiach opäť tými „malými“ odvážnymi deťmi, ktoré tak bojujú za svoje sny. Skúste to, a uvidíte, že budete šťastnejší. Už sa nebojte toho čo vám „veľkí“ na to povedia, ale nasledujte cestu svojho šťastia.


0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Apiterapie

personAlena Haldováremove_red_eye55bookmarkZaujímavosti

„už vieme, ako na to, ak chcete byť zdraví.“ Nie je to tak dávno, keď naši predkovia dávali denne na svoj stôl najmä to, čo si dopestovali na svojich poliach, v záhradách, čo im poskytli lúky, lesy, príroda, čo im zo seba nezištne darovali zvieratá a nám všetkým tak dobre ..

Cestopis - Gdańsk, alebo poľský Rotterdam

personAlena Haldováremove_red_eye38bookmarkCestovanie

Odbilo mi práve dvadsať, v očiach ideály a grandiózne sny. Moja sponzorka v biznise, ktorý sa mi vtedy zdal ako objavná cesta mi povedala povestné „go west”. V tomto prípade to bolo skôr „ chodź w Polske”. Uveril som tomu, že v Poľsku je zakopaný môj poklad. Vybral som sa k ..

Filozofia života mladého človeka ako ju (NE)vidíme: Mladý človek versus staršia generácia - medzigeneračná priepasť?

personAlena Haldováremove_red_eye35bookmarkZaujímavosti

Ak sme sa vo viacerých minulých číslach časopisu Svet športu snažili čitateľovi priblížiť problémy z oblasti sociálnej patológie, nerobili sme tak z dôvodu senzáciechtivosti, či z dôvodu zámerného poukazovania na negatívne javy z oblasti závislostí. Cieľom autora tejto ..

Veľkonočné sviatky skrývajú v sebe tradíciu, ale aj duchovno

personAlena Haldováremove_red_eye51bookmarkZaujímavosti

Magické čaro Veľkej nociVeľká noc bola oddávna symbolom prebúdzajúceho sa života, sily, plodnosti, ale aj duchovnej kontemplácie. Na Slovensku boli vždy tieto sviatky bohaté na tradície a zvyky, z ktorých sa mnohé zachovávajú dodnes. Hovorí sa, že by sme mali poznať minulosť, ..

Juraj Benčík

personAlena Haldováremove_red_eye41bookmarkZábava

Juraj Benčík: Sloboda, zodpovedne vykonávaná, je najvzácnejšiaHerec, mím, pedagóg, moderátor, manažér a mnoho ďalších profesií by sme mohli priradiť k menu Juraj Benčík. On to dokáže vtesnať do jediného slova – divadelník. Vďaka mamke, publicistke, odmalička recitoval, už ..

Cestovateľky: Po Slovensku na ťave či tanku

personAlena Haldováremove_red_eye16languagefreshup.sk

Jazdili aj na chrbte ťavy a skončili až na Havaji. Napriek tomu neopustili hranice domoviny. Lucka, Naďa, Veronika a Zuzka, to je štvorica, ktorá sa už tretie leto po sebe rozhodla vymeniť piesočné pláže a tieň palmových listov za čosi omnoho dobrodružnejšie. Dovolenku na ..

Ako chutí Slovensko? Ani ako bryndza, ani ako posúchy

personAlena Haldováremove_red_eye39languagenapadyrecepty.sk

Keď raňajky sú „obedom“Viete si predstaviť, že by ste si neodkrojili krajec voňavého pšeničného chleba, nedali si čerstvú paradajku alebo zemiakovú kašu? Tieto suroviny síce považujeme dnes za úplnú samozrejmosť, no kedysi ich naši predkovia nepoznali. Zemiaky, paradajky či ..

Strach

personAlena Haldováremove_red_eye21languagefreshup.sk

,, Najväčšou chybou, akej sa v živote môžete dopustiť, je stále sa báť, že nejakú urobíte….“Koľko múdrosti a pravdy je v tejto jednej vete! Stále sa zaoberáme tým, čo si o nás myslia iní ľudia, keď urobíme hento alebo toto a tak radšej neurobíme, nepokusíme sa o nič ..

9 tipov, ako správne sterilizovať fľaše na zaváranie

personAlena Haldováremove_red_eye39languagenapadyrecepty.sk

Aj vy ste podľahli trendu domáceho zavárania a u vás doma to rozvoniava ako v babičkinej letnej kuchyni? Potom iste riešite čo robiť, aby vaše dobroty dlho vydržali v komore bez chybičky a radosť z kuchtenia vám po pár týždňoch zbytočne nepokazili plesne tvoriace sa na povrchu ..

Ako schudnúť po pôrode

personAlena Haldováremove_red_eye19languagemjd.sk

Niektoré ženy vyzerajú pár týždňov po pôrode ešte lepšie ako keď neboli tehotné. Iné majú zasa problém zhodiť čo i len kilogram a ešte mesiace po pôrode majú kilá navyše a tehotenské bruško. Ak patríte do druhej skupiny, je tento článok pre vás. Keď sa staráte o malé ..