Zaujímavosti keyboard_arrow_right Zaujímavosti keyboard_arrow_right7 efektívnych spôsobov, ako vyčistiť ..

Obrázek příspěvku: 7 efektívnych spôsobov, ako vyčistiť kuchynský nábytok od tuku, bude ako nový aj bez drahých chemikálií

7 efektívnych spôsobov, ako vyčistiť kuchynský nábytok od tuku, bude ako nový aj bez drahých chemikálií

personaccess_time02.marec 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye36 shlédnutí

Tradičné metódy čistenia kuchynského nábytku

Na všetkých plochách možno čistiť spôsobmi tuk-testované. Veľkým plusom týchto praktík – že nebudú ničiť vaše ruky a dokonale sa vyronajú sa s úlohami.

Ocot a mydlová voda

Čistí laminátové povrchy a obklady, môžete použiť ocot riedený s teplou vodou a 1 polievková lyžica 9%,  jablčného octu. Mokrý uterák / handra, utrite povrch. Pri zložitých nečistotách opakujte krok s prídavkom mydlového roztoku.

Olej a sóda

Úžasné fakt – olej pomáha čistiť nečistoty. V skutočnosti, zmes funguje dobre a je používaný na prednom paneli kuchynského nábytku, pretože sa vzťahuje k šetriacim prostriedkom. Na prípravu nutnosť dodržiavať v pomere 1: 1.

Použitie: aplikuje na povrch, po dobu pol hodiny, odstráňtze mäkkou hubou. Ťažké špina zmizne iba s mechanickým pôsobením, takže buďte pripravení na druhú fázu, kedy je použitá iba sóda. Na konci práce je trebazmyť umývací prostriedok. Nábytok z prírodného dreva sa premýva len s čistou vodou, budú zvyšky rastlinného oleja skryť škrabance, zlepšenie vzhľadu, a bude slúžiť ako dodatočná ochrana nábytku.

Prášok do pečiva

Pridajte prášok do vody, nie na tekutú kašu. Výsledný roztok bol kladený na vybraných oblastiach a nechať po dobu 30 minút. V dôsledku toho, na mieste sa stáva sivasto žltá a zmyť čistou vodou.

Lieh, vodka

Bavlnené vankúšiky namočené v alkohole, ľahko odstraňujú mastnotu a čerstvé kvapky na rúčkach . Trite dostatočne energicky, a povrch sa stáva čistý. Odporúča sa potom utrieť ošetrované miesto niektorým esenciálnym olejom (jedľa, eukalyptus). To pomôže obnoviť kvalitu povlaku a naplníte miestnosť s príjemnou vôňou.

Lemon

Plátok citrónu odstráni mastný povlak, ktorý sa objaví v procese vyprážanie. Plátky citróna postupne potierajte na špinavé miesto. Hojnosť šťavy treba nechávať vo forme odtoku. Umyte obrúskom namočeným v teplej vode. Vytrite do sucha handrou.

Mydlo

Na stolovú dosku zo žuly a mramoru sa neodporúčajú chemikálie. Na takých plochách dokonale “pracuje” Mydlo na pranie. Notorický škvrny pred prácou, je žiadúce, aby nasiakli – penou a nechajte 10 minút. Po umytí, aby sa zabránili šmuhy, utrite povrch suchou handričkou.

Vodka zloženie

Nalejte do misky 200 ml vodky, rovnaké množstvo 9% octu, 0,5 lyžičky silice (oranžová). Kvapalina sa naleje do spreju, aplikovať ju rovnomerne na panely nábytku, vrátane bočných plôch. Po 20 minútach, odstráňte zvyšky prostriedkov vlhkým mikrovláknom. Mimochodom, tento nástroj je vhodný pre čistenie dlaždíc, to pomáha odstraňovať vápenné usadeniny z kohútika.


0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Apiterapie

personAlena Haldováremove_red_eye55bookmarkZaujímavosti

„už vieme, ako na to, ak chcete byť zdraví.“ Nie je to tak dávno, keď naši predkovia dávali denne na svoj stôl najmä to, čo si dopestovali na svojich poliach, v záhradách, čo im poskytli lúky, lesy, príroda, čo im zo seba nezištne darovali zvieratá a nám všetkým tak dobre ..

Veľkonočné sviatky skrývajú v sebe tradíciu, ale aj duchovno

personAlena Haldováremove_red_eye52bookmarkZaujímavosti

Magické čaro Veľkej nociVeľká noc bola oddávna symbolom prebúdzajúceho sa života, sily, plodnosti, ale aj duchovnej kontemplácie. Na Slovensku boli vždy tieto sviatky bohaté na tradície a zvyky, z ktorých sa mnohé zachovávajú dodnes. Hovorí sa, že by sme mali poznať minulosť, ..

Cestopis - Gdańsk, alebo poľský Rotterdam

personAlena Haldováremove_red_eye39bookmarkCestovanie

Odbilo mi práve dvadsať, v očiach ideály a grandiózne sny. Moja sponzorka v biznise, ktorý sa mi vtedy zdal ako objavná cesta mi povedala povestné „go west”. V tomto prípade to bolo skôr „ chodź w Polske”. Uveril som tomu, že v Poľsku je zakopaný môj poklad. Vybral som sa k ..

Juraj Benčík

personAlena Haldováremove_red_eye43bookmarkZábava

Juraj Benčík: Sloboda, zodpovedne vykonávaná, je najvzácnejšiaHerec, mím, pedagóg, moderátor, manažér a mnoho ďalších profesií by sme mohli priradiť k menu Juraj Benčík. On to dokáže vtesnať do jediného slova – divadelník. Vďaka mamke, publicistke, odmalička recitoval, už ..

Filozofia života mladého človeka ako ju (NE)vidíme: Mladý človek versus staršia generácia - medzigeneračná priepasť?

personAlena Haldováremove_red_eye36bookmarkZaujímavosti

Ak sme sa vo viacerých minulých číslach časopisu Svet športu snažili čitateľovi priblížiť problémy z oblasti sociálnej patológie, nerobili sme tak z dôvodu senzáciechtivosti, či z dôvodu zámerného poukazovania na negatívne javy z oblasti závislostí. Cieľom autora tejto ..

Ako chutí Slovensko? Ani ako bryndza, ani ako posúchy

personAlena Haldováremove_red_eye41languagenapadyrecepty.sk

Keď raňajky sú „obedom“Viete si predstaviť, že by ste si neodkrojili krajec voňavého pšeničného chleba, nedali si čerstvú paradajku alebo zemiakovú kašu? Tieto suroviny síce považujeme dnes za úplnú samozrejmosť, no kedysi ich naši predkovia nepoznali. Zemiaky, paradajky či ..

Sobotné upratovanie

personAlena Haldováremove_red_eye26languagefreshup.sk

Čo vás ako prvé napadne, keď si predstavíte sobotu? Bude to oddych a večierky? Ak patríte k tým mladším, tak možno, najmä dámy však istotne napadne sobotné upratovanie. Pretože práve tento deň je na túto prácu ideálny.Ako však dosiahnuť to, aby sme upratali čo najrýchlejšie ..

Veľký zoznam diét

personAlena Haldováremove_red_eye20languagemjd.sk

Z toľkého nepreberného množstva diét, ktoré existujú je veľmi ťažké vybrať tú správnu. Často počujete ako tá ktorá diéta niekomu veľmi zabrala a vďaka nej niekto schudol 10 aj viac kíl za pár dní. Čo pomôže niekomu, nemusí na vás pôsobiť tak isto efektívne. Druhá vec ..

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE O VÍNE

personAlena Haldováremove_red_eye55languagenapadyrecepty.sk

PRÁCA VO VINOGRADETej práce je veľmi veľa, čo vinár musí vykonať, kým môže s pocitom dobre vykonanej práce uzavrieť ďalší – úspešný či menej úspešný rok. Predpokladom pestovania vínnej révy je výber odrody, sadeníc a podkladby pre nové výsadby, úprava koreňa, ..

Vaša osobnosť sa predsa odrazí aj na tom, ako si zariadite Váš domov.

personAlena Haldováremove_red_eye17languagefreshup.sk

Minule som čítala jeden článok o tom, ako sa obliekajú ľudia v Anglicku. Ich štýl je naozaj zaujímavý a množstve ľudí sa nepáči. Ale oni sa cítia pohodlne a svojsky. Ich nezaujíma, čo si myslia ostatní, na druhú stranu ich aj tak niekto s podobným štýlom pochváli, a vyvolá v ..