Zaujímavosti keyboard_arrow_right Zaujímavosti keyboard_arrow_right30 minút denne, ktoré zmenia život ..

Obrázek příspěvku: 30 minút denne, ktoré zmenia život akéhokoľvek človeka v akejkoľvek situácii.

30 minút denne, ktoré zmenia život akéhokoľvek človeka v akejkoľvek situácii.

personaccess_time29.február 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye34 shlédnutí


Najčastejšou príčinou toho, že nám niečo nevyjde býva nedostatok trpezlivosti. Rovnako ako nespútaná túžba dôjsť okamžite k výsledku a splneniu vašich prianí je základom väčšiny neúspechov.

Realita je taká, že úspech si vyžaduje čas. A veľký úspech žiada mnoho času.

Richard Branson sa nestal miliardárom cez noc. Ani Madonna sa jedno ráno nezobudila ako kráľovná popu. A David Beckham sa nestal špičkovým futbalistom behom niekoľkých tréningov.

Existuje viacmenej spôsob, ktorý zaberá u akéhokoľvek človeka a v akejkoľvek situácii. Veľa ľudí ho dokonca pozná, ale nikto ho nepoužíva. Prečo? Pretože je oveľa jednoduchšie počkať, nech im svet sám spadne k nohám. Avšak v tomto prípade svet sa neponáhľa aby ich prianiu vyhovel.

V tomto článku vám predstavíme jednoduchú metódu, ktorá vás určite dovedie k úspechu. Volá sa ,,teória polhodiny.“

Jej výhodou je, že ju môže robiť úplne každý. Hlavnou myšlienkou je každodenné polhodinové opakovanie jednej neveľkej úlohy. Neskôr podľa miery zdokonaľovania skúšame úlohu, ktorá je zložitejšia.

Zdá sa vám to príliš jednoduché? Boli by ste však udivení, ako mnoho ľudí hovorí o banalite tejto metódy, bez toho aby ju aspoň jedenkrát vyskúšali. V praxi to môže napríklad znamenať, že polhodinu každý deň venujete čítaniu. To je maličkosť čo poviete? V priebehu jedného roka však takto môžete prečítať aj 24 kníh, čo je viac ako väčšina ľudí prečíta za 10 rokov!

Polhodinu denne môžete venovať štúdiu cudzieho jazyka alebo získaniu iných užitočných vlastností. Prehlbujte si znalosti o problémoch, ktoré vás zaujímajú, a doháňajte nedostatok skúsenosti. Využite polhodinu denne k naplneniu svojho životného sna. Zaoberajte sa tým, čo ste stále odkladali pre nedostatok času. Po určitej dobe pestovania metódy ,,teórie polhodiny“ napríklad po polroku, sa obzrite naspäť a spomeňte si, s čím ste začínali.

Budete ohromení, o koľko ste sa posunuli na svojej ceste vopred len ta obyčajných 30 minút denne. Pamätajte si, že tak robíte viac ako mnohí ostatní ľudia. A ostaňte trpezlivý! Nečakajte okamžité výsledky. Na všetko treba čas. A čím je váš ciel väčší, tým je treba viac krokov.


0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Filozofia života mladého človeka ako ju (NE)vidíme: Mladý človek versus staršia generácia - medzigeneračná priepasť?

personAlena Haldováremove_red_eye34bookmarkZaujímavosti

Ak sme sa vo viacerých minulých číslach časopisu Svet športu snažili čitateľovi priblížiť problémy z oblasti sociálnej patológie, nerobili sme tak z dôvodu senzáciechtivosti, či z dôvodu zámerného poukazovania na negatívne javy z oblasti závislostí. Cieľom autora tejto ..

Apiterapie

personAlena Haldováremove_red_eye55bookmarkZaujímavosti

„už vieme, ako na to, ak chcete byť zdraví.“ Nie je to tak dávno, keď naši predkovia dávali denne na svoj stôl najmä to, čo si dopestovali na svojich poliach, v záhradách, čo im poskytli lúky, lesy, príroda, čo im zo seba nezištne darovali zvieratá a nám všetkým tak dobre ..

Chorí sa nedokážu brániť – rozhovor s lekárom a aktivistom MUDr. Petrom Liptákom

personAlena Haldováremove_red_eye29bookmarkZaujímavosti

V našom zdravotníctve čoraz väčšiu úlohu začínajú hrať isté finančné skupiny. Čo to so sebou prináša?Prináša to privatizáciu a reprivatizáciu, ide len o peniaze, a starostlivosť o zdravie ľudí ide na vedľajšiu koľaj. Každý rok v našom zdravotnom systéme zomiera ..

Juraj Benčík

personAlena Haldováremove_red_eye41bookmarkZábava

Juraj Benčík: Sloboda, zodpovedne vykonávaná, je najvzácnejšiaHerec, mím, pedagóg, moderátor, manažér a mnoho ďalších profesií by sme mohli priradiť k menu Juraj Benčík. On to dokáže vtesnať do jediného slova – divadelník. Vďaka mamke, publicistke, odmalička recitoval, už ..

Potlačená imunita

personAlena Haldováremove_red_eye31bookmarkNezaradené

Nádorové ochorenia prinášajú pacientom množstvo ďalších komplikácií. Jednou z nich je nedostatočná výživa. Neexistuje jednotné pravidlo či princíp, podľa ktorého by bolo možné sa pri príjme potravy riadiť. Ponúkame vám teda všeobecné odporúčania, ktoré sa osvedčili a ..

Ako chutí Slovensko? Ani ako bryndza, ani ako posúchy

personAlena Haldováremove_red_eye39languagenapadyrecepty.sk

Keď raňajky sú „obedom“Viete si predstaviť, že by ste si neodkrojili krajec voňavého pšeničného chleba, nedali si čerstvú paradajku alebo zemiakovú kašu? Tieto suroviny síce považujeme dnes za úplnú samozrejmosť, no kedysi ich naši predkovia nepoznali. Zemiaky, paradajky či ..

Veľký zoznam diét

personAlena Haldováremove_red_eye19languagemjd.sk

Z toľkého nepreberného množstva diét, ktoré existujú je veľmi ťažké vybrať tú správnu. Často počujete ako tá ktorá diéta niekomu veľmi zabrala a vďaka nej niekto schudol 10 aj viac kíl za pár dní. Čo pomôže niekomu, nemusí na vás pôsobiť tak isto efektívne. Druhá vec ..

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE O VÍNE

personAlena Haldováremove_red_eye54languagenapadyrecepty.sk

PRÁCA VO VINOGRADETej práce je veľmi veľa, čo vinár musí vykonať, kým môže s pocitom dobre vykonanej práce uzavrieť ďalší – úspešný či menej úspešný rok. Predpokladom pestovania vínnej révy je výber odrody, sadeníc a podkladby pre nové výsadby, úprava koreňa, ..

Klíčky

personAlena Haldováremove_red_eye28languagenapadyrecepty.sk

Nejedná sa o žiadny posledný výstrelok módy alebo výmysel. Klíčky, ako vysoko kvalitná potravina, boli známe už pred 5000 rokmi. Naklíčené semená tvoria dôležitú časť diéty ľudí žijúcich vo vysokohorských oblastiach Hunzy v Himalájach a dožívajúcich sa dlhovekosti. Ku ..

Psychika a relax

personAlena Haldováremove_red_eye24languagefreshup.sk

Podobne akov prípade iných ochorení, majú aj symptómy cervikálnej dystónie tendenciu zhoršiť sa viac v období stresu či psychickej nepohody. Stres ako aj fyzická čiemocionálna trauma môžu mať popri iných faktoroch (akými sú napríklad skolióza,úrazy hlavy, u niektorých žien ..