Za priberaním takmer vždy stoja pokazené hormóny. Ako ich obnoviť aby správne fungovali a rýchlejšie rozpúšťali tuky v tele?

0
243

Vedeli ste, že existuje priame spojenie medzi hormónmi a chudnutím? Práve hormóny kontrolujú každé jedno hľadisko Vášho organizmu vrátane metabolizmu, hromadenia tuku, chuti do jedla a dokonca aj túžby.

To znamená, že iba malé porušenie rovnováhy hormónov dokáže spôsobiť veľké problémy. Ale to neznamená, že by ste mali prestať s Vaším pravidelným cvičením. Mali by ste však okrem toho aj kontrolovať Vašu hladinu hormónov a skúsiť ich obnovenie.

Čo znamená obnovenie hormónov?

Hormóny sú generované v našom mnohobunkovom organizme a sú zodpovedné za riadenie toho, ako sa naša myseľ a telo správa. Sú životne dôležitou súčasťou toho, ako nadobúdame energiu, hromadíme tuky, bojujeme proti stresu a udržiavame svaly.

Dr. Natasha Turner je autorkou knihy “The Supercharged Hormone Diet.” Základom je obnoviť hormóny, aby sme znovu dosiahli rovnováhu v tele.

“Ak nezahrniete hormonálnu rovnováhu do Vášho receptu na chudnutie, môžete diétovať a cvičiť až do nemoty, a aj tak nebudete schopní schudnúť alebo udržať si váhu,“ tvrdí Dr. Turner.

Najprv je potrebné detoxikovať

Ako prvé by ste sa mali sústrediť na odstránenie toxínov z vášho organizmu. Preto by ste mali začať s detoxom. Tráviaci systém je veľmi dôležitý pre naše telo. Keď je váš tráviaci trakt podráždený, vaše hormóny sú v nerovnováhe, a to vedie k častej túžbe po jedle.

Jedným z najlepších spôsobov pre zdravý a prírodný detox spočíva vo vypití jedného pohára teplej vody zmiešanej s medom a citrónom hneď ráno. O hodinu neskôr si môžete dať ovocnú šťavu. Môžete si dopriať normálny obed. Po obede si môžete dať ďalšiu šťavu. Pred každou šťavou alebo jedlom by ste mali vypiť pohár teplej vody s citrónom. Počas detoxu by ste nemali hladovať, pretože to môže zanechať negatívne následky na Vašom tele. Vyživujte Váš organizmus a on bude na oplátku vyživovať Vás.

Vyhnite sa jedlám, ktoré obsahujú zvýšený glykemický index ako sóda, cukor, pečené jedlá, cestoviny a všetko spracované. Mali by ste konzumovať ovocie a zeleninu, ovsenú kašu, orechy, fazuľu a iné. Denne vypite aspoň 8 pohárov vody.

Jedzte tieto potraviny ak potrebujete zhodiť v týchto partiách:

Pokračovanie článku na druhej strane…

1
2
ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here