Veľmi obľúbená dovolenková destinácia Turecko

0
987

V posledných rokoch sa začali Slováci sťahovať v lete mimo Európy do hotelových komplexov v Turecku. Medzi dovolenkovými destináciami, začalo byť Turecko jednou s tých bezpečnejších a cenovo dostupnejších pre Slovákov.

       Veľmi obľúbená dovolenková destinácia Turecko.

Ubytovanie

Veľmi pekné a komplexné hotely, ktoré ponúkajú všetko čo hľadáte. Hotely v tureckých prímorských destináciách sú veľmi obľúbené po celom svete a nás vôbec neobchádzajú. Na službách si tu dajú veľmi záležať. Ponuky sú široké a vedia sa prispôsobiť každému typu osobnosti. Či už sú tu rôzne športoviská pre tých aktívnych alebo pekne upravené okolie zeleňou pre relax a prechádzky, animačné programy pre najmenších a to najhlavnejšie, čo zaujíma veľa dovolenkárov, krásne upravené pláže, kde si môžeme oddýchnuť ako v raji. Taktiež ponuka rôznych barov a občerstvení je výborná a veľa komplexov ich má dokonca aj na pláži alebo priam už v bazéne aby ste letný koktail nemali ďaleko. So službami je úzko spojený personál, ktorý je veľmi profesionálny. Veľký počet pracovníkov hotela sa budú starať o vaše pohodlie.

Ľudia poskytujú množstvo spokojných recenzií po pobyte v tejto krajine a často sa tu vracajú aby si dovolenku zopakovali.

Jedlo

Jedlo je tu priam úžasné. Veľmi populárne stravovanie v Turecku je formou All inclusive a teda všetko v cene. Táto možnosť sa určite oplatí, ak neplánujete veľa cestovať a väčšinu času sa zdržiavať v okolí hotela. Jedlo tu nájdete v každom čase. Vynikajúce šaláty a grilované mäso, doplnenými o množstvo čerstvého ovocia a nakoniec vynikajúce medové dezerty, na ktoré budete myslieť dávno po skončení dovolenky, budú tvoriť vašu stravu počas pobytu v tejto priateľskej krajine.

More a pláž

More je v Turecku veľmi príjemné a počas dvoch pobytov v tejto krajine sme si povedali, že bolo jedno z najlepších. Veľké vlny nehrozia a teplota je veľmi príjemná. Spolu s krásnymi plážami, je more veľké lákadlo medzi podobnými destináciami.

Zaujímavé miesta

Turecko nemusí ponúkať len oddychovú dovolenku ale môžete sa vydať spoznávať krajinu a jej krásne miesta. Veľa tipov kam sa vydať nájdete už v hoteli, kde si môžete výlety aj objednať. Medzi najnavštevovanejšie miesta patrí určite mesto Istanbul. Ďalšie zaujímavé mesto je Konya, je to najstaršie mesto Turecka. Mesto Efes je najrozsiahlejšie a najzachovalejším antické mesto. Svetovo preslávené mesto Trója láka ročne tisícky turistov, ktorí chcú byť na dosah romantickému eposu. Pamukkale je miesto, ktoré poteší hlavne váš zrak. Komplex snehovo bielych vápencových terás s krištáľovo modrými jazierkami, ktoré vytvorila príroda je naozaj úžasný prírodný úkaz. Kvôli chamtivosti ľudí sme o tento úkaz takmer prišli ale našťastie sa všetko podarilo zachrániť. Milovníci turistiky sa môžu vydať do hôr a spoznávať prírodu krajiny.

Istanbul

Kapadócia

Dnes je centrom Kapadócie mesto Kaysari (Kaisaria). Je to zaujímavé turistické miesto, vďaka nádhernej prírode a stovkám opustených kostolov. Toto miesto môžeme nazvať aj mesačná krajina. Tento názov dostalo vďaka svojej drsnatej prírode tvorenej skalami.

Krásne miesto Turecka - Kapadócia.
Krásne miesto Turecka – Kapadócia.

Politická situácia

V dôsledku občasných teroristických útokov v krajine by ste mali zvýšiť opatrnosť hlavne pri miestach s väčšou koncentráciou ľudí. V ostatných miestach je situácia v poriadku. Prepadnutia sú tu menej časté ako na západe a kriminalita je drobná. V prípade ak sa rozhodnete cestovať do krajiny je tu odporúčanie vopred informovať zastupiteľský úrad v Istanbule alebo v Ankare.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here