Neobyčajný, čarovný, komplexný, úžasný, historický, sú všetko slová, ktorými môžeme mesto Tel Aviv opísať. Zároveň sú to slová, ktoré mesto vyzdvihujú hlavne v dobrom svetle. Určite sa nájdu aj prirovnania pre tú horšiu stránku mesta Tel Aviv.

 Je to mesto, v ktorom nájdete takmer všetko. Preto je to komplexné mesto. Nie je to len miesto na oddych a more, nie je to mesto len na históriu a nie je to mesto len na biznis a prácu. Ale ak idete navštíviť Tel Aviv, už kvôli ktorejkoľvek činnosti, určite Vám ju mesto poskytne dokonale. Mesto je dostatočne veľké ale nie príliš aby ste mali strach, že tu zablúdite alebo budete mať z neho paniku. Ľudia sú tu veľmi rôznorodý, preto tu určite ľahko zapadnete medzi miestnych.

 Pláž, ktorá zaujme hlavne svojou šírkou Vás určite prekvapí. Je veľmi pekná a hlavne upravená do dokonalosti . Zaujímavá je široká promenáda okolo celej pláže, ktorá slúži pre peších a na šport alebo len klasicky na oddych a posedenie pri pláži. Pláž je dokonale čistá a dá sa využiť na rôzne aktivity. Dokonca aj v zimnom počasí sa tu dá sedieť v krátko tričku a užívať si ten výhľad.

                                                                                                                         Vlaková doprava je tu veľmi pohodlná a vedie priamo z letiskovej haly pozdĺž celého mesta. Vlaky sú pohodlným dopravným prostriedkom a najlepším riešením ako sa dostať do mesta z letiska a vzdialených častí mesta. Ak už sa chcete dostať do mesta Jeruzalem, tak odporúčame využiť autobusovú stanicu, ktorý je strážená vojakmi pri každom vchode a v celom priestranstve areálu. Autobusy prúdia do Krásneho Jeruzalemu denno denne a priamo bez zastávky alebo prestupu ste tam za hodinu. Len sa pripravte na kontrolu batožiny a niekedy na nejakú tú otázku vašej návštevy. Kontroly sú vždy pri vstupoch do priestory s vyšším počtom ľudí, ako nákupné centrá, rôzne mestské akcie (trhy a výstavy), autobusové stanice a letisko.

Nebojte sa o reč, ľudia z Tel Aviv sú veľmi šikovný a angličtina tu je ako národný jazyk.

Jedno s najkrajších miest a miest s naj čarovnejšou atmosférou je určite Old Jaffa. Je to historická časť mesta, ktorá je veľmi zachovalá a krásne upravená. Nemusíte nikam cestovať aby ste ju videli, stačí tam zájsť aj peši popri pláži. Toto miesto je historický prístav mesta Tel Aviv. Kotvia tu rôzne člny a malé lode. Najlepšie je sa po tomto meste len potulovať a prechádzať sa nádhernými uličkami. Môžte tu navštíviť rôzne miestne obchody a určite si nenechajte ujsť miestnu kuchyňu. Tu v Old Jaffa dostanete ten najlepší Hummus a všetko jedlo tu bude veľmi chutné.

Mesto dýcha aj umením. Nájdete tam mnoho malých a veľkých umeleckých galérií. V meste žije veľa umelcov a ich galérie sú roztrúsené po celom meste. Najkrajšie je mesto, keď ho preskúmate peši každým smerom.

Môžte sa zastaviť aj na miestne predstavenia a vidieť umenie tejto krajiny. Je to veľmi zaujímave a budete sa cítiť, že mestom žijete a nie ste tu len kvôli fotkám a pláži.

Mesto prináša aj pár horších momentov a to hlavne ulice v meste a na bližšom okraji centra, ktoré bývajú špinavé a býva tu pomerne veľa ľudí, ktorý sa tu len potulujú a bývajú na ulici alebo v prístreškoch a nevzbudzujú až takú bezpečnosť. Krásne parky a upravené ulice sa miestami striedajú so špinavými a znečistenými miestami a priestormi. Hlavne ďalej od pláže sú ulice kde nemusíte mať z mesta až taký dobrý pocit ale tie tak často vidieť vôbec nemusíte a hlavne tu nemusíte mať strach. Je tu mnoho vojakov a policajtov, ktorý strážia hlavne ulice a sú pri takmer každej križovatke. Bezpečnosť sa tu snažia zabezpečiť mnoho ľuďmi z armády a od polície. Preto sa hlavne nezľaknite ich zvýšenej prítomnosti, na ktorú sme není zvyknutý v každodennom živote.

Tel Aviv určite stojí za návštevu a budete na to spomínať do konca života, pretože mesto Vám dá úžasný zážitok na celý život. Určite je tu omnoho viac pozitív ako negatív.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here