Chcete vychovať dobré a samostatné dieťa? Potom by ste mali skúsiť túto overenú metódu od známej lekárky a pedagogičky.

0
236

Každý rodič si iste želá, aby z jeho dieťaťa vyrástol samostatný človek, ktorý vie, ako sa vo svete uživí, ale zároveň má zdravé sebavedomie, je inteligentný, milý a sebestačný. Preto od malička vtĺka dieťaťu rôzne poučky, rady a svoje vlastné znalosti, ktoré sa mu zaručene budú hodiť.

Pre mnoho rodičov je dôležité, aké známky majú deti v škole a tiež do vzdelávacieho zariadenia svojej veľkej nádeje. Domnievajú sa, že čím viac informácií z rôznych oblastí sa ich dieťa v škole dozvie, tým lepšie pre neho. Mnohí zo „starej školy“ tiež hovoria, že čím prísnejšie kantor, tým lepšie.

Túto myšlienku úplne popiera systém Monessori. Zásady pre tento program navrhla pedagogička a lekárka talianskeho pôvodu Maria Montessori. Deti sa v týchto školách vyučujú úplne iným spôsobom ako v bežných školách. Podľa tejto lekárky by dieťa malo byť brané ako samostatne sa vyvíjajúce ľudská osobnosť. Iné je tiež napr. To, že sa vyučujúci neberie ako autorita, ale rovnocenného partnera, ktorý sa snaží vytvoriť pre dieťa vhodné prostredie pre získavanie informácií. Žiak má vykonávať svoje aktivity tak, aby uspokojil sám seba, nie učiteľa.

V dnešnom článku si môžete prečítať 18 rád, ako podľa Márie Montessori vychovať dobré a sebavedomé dieťa, ktoré vyrastie v nezávislého a zodpovedného človeka.

Pokračovanie článku na druhej strane…

1
2
ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here