Každý sa snažíme byť výborný v tom čo robíme. Veľa z nás sa chce posúvať ďalej a byť úspešný. Nie vždy nám to ide postupovať, tak ako by sme chceli. Buď nás niečo brzdí, alebo sa len jednoducho nevieme odpichnúť od miesta a postupovať ďalej.

A však ak sa Vám nedarí alebo jednoducho neviete čo je zlé a vy sa neposúvate alebo ste stratili motiváciu a nechcete prestať s tým čo robíte, tak dúfame, že Vám tento článok pomôže.

 

Oddych

Častým problémom nespokojnosti a všetkých problémov je stres. Je jasné, že veľa z nás toho má tak veľa, že nemá čas na oddych ale bez neho sa nemôžeme zaobísť. Aj malá chvíľka správneho relaxu nás môže nakopnúť do našich povinností. Počas dňa by sme si mali nájsť pár minút kedy na chvíľu vypneme. Malá chvíľa oddychu pre telo a hlavne mozog. Veľa známych ľudí sa snaží počas dňa meditovať ale úplne stačí chvíľu nemyslieť. Môžte zavrieť oči a zamerať sa na svoj dych.

Tak isto sa snažte plne využiť nedeľu alebo deň pred nástupom do práce. V tento deň sa nesnažme myslieť na to, že musíme ísť znova do práce ale využime tento deň ako sa len dá. Prečo si ho neužiť naplno. Choďte do prírody, prejsť sa, prečítajte si dobrú knihu alebo majte nejakú aktivitu, pri ktorej si psychicky alebo fyzicky oddýchnete.

Plánovanie

Ak máme toho v hlave veľmi veľa, dôležité je plánovanie. Aj keď si myslíme, že si veci naplánujeme za pochodu, dopadne to tak, že veci sa snažíme robiť jednu cez druhú a ani jednu vec nemusíme spraviť podľa predstáv. Najlepšie riešenie by mohlo byť ešte večer pred spaním alebo hneď ráno si určiť najdôležitejšie činnosti alebo úlohy, ktoré Vás čakajú. Šikovné je si založiť poznámkový blok aby sme naozaj na nič nezabudli a mali všetko, na čo nemôžme zabudnúť, pri sebe. Kľudne si môžete spraviť poznámku ku každému vyriešenému problému. Vnútorne Vás to môže potešiť.

Prostredie/kolektív

K správnemu mysleniu a pohodlnej atmosfére, ktorá je dôležitá pre váš vnútorný kľud, prospeje priateľské prostredie.

Ak sa v takomto prostredí nenachádzate, snažte sa o to aby sa postupne vylepšilo a zároveň, aby ľudia s ktorými komunikujete mali s vami dobré vzťahy. Určite si doriešte dlhé nezhody s vašimi kolegami ak už nejaké sú alebo spory s niekym, kto je často vo vašej blízkosti. Nebudete pociťovať nenávisť, ktorá vás môže okrádať o pozornosť. Tá by mala byť smerovaná inými smermi.

Neviete kedy bude ich pomoc potrebná pre vás.

Ciele

Vo všetkom na čo sa zameriame, či je to práca alebo šport, prípadne iné činnosti si snažíme určiť ciele. Veľa krát sú to ciele dlhodobé alebo niekedy až priveľké. To neznamená, že by sme mali ciele znížiť, práve naopak a tieto ciele, ak ich ešte nemáte, si ich určte čo najskôr. Zároveň je potreba mať ciele, ktoré sú krátkodobé. Môžu to byť aj ciele denné alebo mesačné a pod.

Dlhodobé ciele nás motivujú v tom čo robíme a kde sa chceme po všetkej tej snahe dostať. Lenže kým si tieto ciele môžeme splniť, je na to potreba veľa času. Určite si aj menšie ciele, ktoré Vám postupne budú pomáhať aby ste dosiahli ten váš dlhodobý a vytúžený. Budete vidieť ako sa z času na čas zlepšujete a pridá vám to na motivácií keď vidíte, že sa nimi posúvate bližšie a bližšie.

Radosť z maličkostí.

V živote nezažívame vôbec toľko radosti ako by sme mali. Radosť je už výnimka a pri všetkých povinnostiach sa nedokážeme z niečoho potešiť. Skúste nad tým porozmýšlať. Často si všímame aj drobnosti, ktoré nám prekážajú a sťažujeme sa na malichernosti ale nad tými peknými vecami sa nepozastavíme. Radujme sa trošku z toho, že ráno máme s kým vstávať alebo že sa môžem naraňajkovať zo svojou rodinou, zo splnených malých cieľov, o ktorých sme písali, že sa nám cez deň niečo podarí a buďme na seba viac hrdý. Radujme sa z toho čo sa nám zdá byť automatické pretože nie vždy to tak musí byť.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here